Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /site.lem.com.pl/admin/lem_db_open.php on line 6
Ultimate Spider-Man | Licomp Empirical Multimedia

about us | o firmie | kontakt | linki | zapisz się na NEWSLETTER

Strona główna
Wyszukiwarka gier, wiadomości i plików do pobrania

Kateg. PEGI: od 12 lat (co to jest PEGI?)

Gatunek: zręcznościowa

Premiera w Polsce: 2006-11-03

Wersja: polska

Developer: Activision

Wydawca: Activision

Cena w sklepie LEM: 39.99 zł

Wiadomości dotyczące gry

» Lista jest pusta

Pliki powiązane z grą

» Lista jest pusta

komputery PC | wydanie: podstawowe | sklep: chwilowo brak

Ultimate Spider-Man

Gra na podstawie serii komiksów Ultimate Spider-Man.

Tym razem gra nawiązuje nie do filmu, ale do komiksów ze Spider-Man'em - serii The Ultimate. Cykl ten uwspółcześnia historię nowojorskiego super-bohatera. Peter Parker nie pracuje (jak w oryginalnej wersji), jako fotoreporter w Daily Bugle, lecz projektuje strony internetowe. Poza tą zmianą, unowocześnione zostały także elementy Nowego Jorku. Akcja gry to jeden z najciekawszych wątków, jakie pojawiły się w całej serii komiksowej, czyli pojawienie się na ziemi Venoma oraz jego walka ze Spider-Man'em.

Twórcy postanowili oddać klimat komiksu stosując technikę cel shading. Każda z postaci oświetlona jest indywidualnie z sześciu oddzielnych źródeł światła. Dodatkowo jest otoczona czarną linią co wyodrębnia ją z otoczenia.

Twórcy dodali również wiele wstawek filmowych, w których komiksowe okienka przedstawiają różne wydarzenia. W taki sam sposób ukazywane są różne ważne elementy, na które gracz powinien zwrócić uwagę np. podczas walk z bossami, pokazywane są ich słabe punkty. Kolejną nowinką oraz elementem wyróżniającym Ultimate Spiderman od poprzednich gier jest możliwość wcielenia się w anty-bohatera - Venoma.

O zwinności i szybkości Spidermana można było się przekonać w poprzednich produkcjach. Parker, podczas walki z większą grupą przeciwników, bez problemu może przełączać się pomiędzy jednym, a drugim, wykonując przy tym miażdżące, combosy. Gracz posiada także możliwość ratowania spadających, wiszących, leżących pod autami ludzi.

Sterowanie złym Venomem odbywa się w całkowicie innej płaszczyźnie. Następuje różnica priorytetów i hierarchii ważności. Trzeba pamiętać, że Venom to symbiont. Podobnie jak w komiksie, w grze rolę "żywiciela" dla Venoma pełni zazdrosny i zawistny Eddie Brock.

Podczas gry czarnym pająkiem, pasek naszego życia jest powoli skracany. Gdy się wyczerpie, gracz może w każdym momencie uzdrowić się wysysając jakiegoś przechodnia, dzięki czemu odzyska siłę. W przeciwieństwie do Spider-Mana, Venom nie skupia się na akrobacjach, ale na jak najsilniejszych atakach na określony cel. Podczas grania tą postacią, można odczuć drzemiącą w niej złość.

W mieście znajduje się mnóstwo użytecznych przedmiotów zaczynając na hydrantach, śmietnikach, a na samochodach kończąc - wszystkich można użyć do w jakiś sposób do walki. Oprócz Venoma, na ulicach Nowego Jorku można spotkać wiele innych postaci, znanych z komiksów, ale nie można nimi sterować.

Podobnie jak w poprzedniej części, teraz też można swobodne zaczepić pajęczyny na drapaczach chmur. Podczas tzw. "free roam", czyli zwiedzania miasta, można wykonywać poboczne zadania. Misję wpływające na fabułę można wypełnić w dowolnym momencie, kiedy ma się na to ochotę. Venomon, podobnie jak Spider-Man, będzie mógł "zwiedzać" Nowy Jork. Nie będzie to opcja dostępna od początku, lecz wymagająca odblokowania podczas gry.

Wersje Ultimate Spider-Man, akcesoria itp.: PC (Best of Activision), PS2

Copyright © 1997-2019 Licomp Empirical Multimedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie loga, zdjęcia ekranów i elementy graficzne są własnością odpowiednich firm.

Projekt i wykonanie serwisu WWW: Dobra Kompania.

»» Oferta sklepu nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (zgodnie z Art. 71 K.C.).

Fanpage LEM